zabiegi w Gabinecie Kosmetycznym Alga


W naszej ofercie znajdują się zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze stóp:

Zabiegi pielęgnacyjne

pedicure

Zabiegi pielęgnacyjne mają na celu polepszenia naszego samopoczucia i chwili dobrego relaksu. Kurację rozpoczyna relaksująca ziołowo–kwiatowa kąpielą stóp, która zapewnia lekkości i odpoczynek stopom, następnie wykonuje się usuniecie zrogowaciałego naskórka, skrócenia i opiłowania paznokci, oraz pomalowania ich, a zabieg kończy się masażem relaksacyjnym stóp. Na paznokcie stop możemy wykonać stylizacje akryl lub żel.


 • pedicure
 • Zabiegi lecznicze

  Zabiegi lecznicze kierowane są do osób, których stopy pomimo stałej pielęgnacji mają tendencje do tworzenia się odcisków i nagniotków, modzeli, nadmiernego rogowacenia naskórka, oraz pęknięcia skóry, najczęściej na piętach.
  Oprócz pielęgnacji skóry, należy pamiętać o pielęgnacji paznokci, które bardzo często sprawiają dużo problemu i bólu, gdy zaczynają wrastać. Wrastający paznokieć to problem częsty i dotyczący ludzi w różnym wieku.

  Proponujemy zabiegi:

 • usuwanie odcisków
 • usuwanie modzeli

  Usuwanie modzeli odbywa się szybko, bezboleśnie i bezpiecznie przy użyciu odpowiednich frezów i frezarki

 • zakładanie klamer na wrastające paznokcie

  Najbardziej skuteczną i bezbolesną metodą korekcji wrastających paznokci są zabiegi polegające na zakładaniu klamry ze stali chirurgicznej na wrastający paznokieć. Najbezpieczniejsze są trzy częściowe klamry VHO Osthold Perfekt®, które są odpowiednio wygięte i można je dopasować do każdego paznokcia. Klamra na wrastający paznokieć ma na celu zmianę toru wzrostu paznokcia, a poprzez działanie odpowiednich sił na brzegi paznokcia, "wyciąga" paznokieć z wału paznokciowego przynosząc natychmiastowa ulgę po jej założeniu. Proces leczenia trwa kilka tygodni, a czasami nawet miesięcy, ponieważ paznokcie na stopach rosną bardzo wolno.
  Klamry VHO Osthold. Perfekt® wskazane są nawet u osób u których występuje stan zapalny.
  Przy mniej zaawansowanym wrastaniu paznokcia można zastosować naklejane klamry plastikowej, jak BS Quick, albo rurki protekcyjne. Obie te metody można również stosować jednocześnie.

  Klamry VHO Klamry VHO Klamry VHO

 • rekonstrukcja paznokcia

  Rekonstrukcja paznokcia - przy leczeniu grzybicy, polega na stosowaniu preparatów zewnętrznych równolegle ze środkami farmakologicznymi (tabletki). Zabieg ten polega na wybraniu z płytki paznokcia obszaru zajętego grzybnią i uformowaniu w ubytku, protezki paznokcia z masy przeciw grzybiczej. Masa ta zawiera zbyt niskie stężenie clotrimazolu, dlatego jest niewystarczająca do leczenia i musi być wspomagana przez tabletki. Natomiast bardzo dobrze działa miejscowo, blokując rozwój grzybni jednocześnie chroniąc noworosnący paznokieć. Po zabiegu rekonstrukcji wymagane są comiesięczne kontrole w gabinecie w celu regularnego szlifowania chorej płytki i ewentualnego uzupełnienia masą, aż do całkowitego zrośnięcia.

 • Zabiegi na pękające pięty:
 • maska parafinowa
 • maska kremowa Schrunden-Salbe

  Maska kremowa Schrunden-Salbe przynosi natychmiastowa ulgę skórze z pęknięciami i zaczerwienieniami. Przyspiesza gojenie ran, poprawia elastyczność i naturalna odporność.Jeśli interesuje Państwa zabieg, który nie jest ujęty w powyższej liście, prosimy o kontakt i zapytanie.

Aktualne promocje

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami
na stronie głównej
(akapit polecam)

Zdrowe Nogi Pedicure